Jak kupić dobry hosting www na swoją stronę, by być zadowolonym?

Jeżeli chcesz postawić swoją własną stronę internetową, to powinieneś wiedzieć, że oprócz umiejętności jej utworzenia, przyda się też trochę wiedzy na temat tego, gdzie ją umieścić i na jakich zasadach. Stronę www nie wystarczy przecież zrobić, musi być ona także gdzieś wgrana (znajdować się na jakimś serwerze), a dodatkowo musi prowadzić do niej odnośnik będący jej nazwą, zwany domeną internetową.

Na szczęście, nie są to już w dzisiejszych czasach wybitnie drogie rzeczy i roczny koszt utrzymania strony w kwestii serwera oraz ceny domeny nie jest przesadnie wysoki i każdy może sobie na takie coś pozwolić. Co więcej, w wielu firmach można kupić cały pakiet, to znaczy zarówno hosting www jak i domenę internetową, pod którą nasza strona będzie widoczna. Wybierając się na zakupy (a raczej dokonując ich w internecie), warto jednak zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Wiadomo, praktycznie każdemu z nas będzie zależało, by był to stosunkowo tani hosting, ale trzeba uważać na to, by szczególnie atrakcyjna cena nie wiązała się na przykład z małą ilością przestrzeni dyskowej albo mocno limitowanym miesięcznym transferem danych. Warto też upewnić się, czy nasz hosting wspiera SSL, które to przyda się, jeżeli będziemy chcieli na przykład postawić sklep internetowy czy inną stronę, która przesyła szyfrowane dane.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *