Usługi serwerowe w Internecie

Każdy, kto chce zacząć od swojego miejsca w Internecie – na przykład strony – musi wiedzieć co to są serwery. Serwery są to programy lub komputery świadczące usługi na rzecz innych programów lub komputerów. W prostych słowach oznacza to, że są one tworzone w celu udostępniania swoich zasobów innym.


Jednym – bardzo ważnym – z wielu krokiem w tworzeniu strony Internetowej jest hosting WWW. Hosting jak sama nazwa wskazuje jest to proces wykorzystania serwera zgodnie z założeniami, czyli udostępniając zasoby. Hostingi WWW udostępniają zasoby dysków – pamięć.

Jednak nie wszystko jest takie proste i różowe jak się wydaje. Wyżej wymieniony typ serwerów jest niestety współdzielony. Miejsce na dysku jest wydzielone dla nas i tylko nas, jednak inne zasoby jak moc obliczeniowa procesora są współdzielone z innymi użytkownikami. Skutkiem tego możemy napotkać przeciążenia serwera, przerwy w działaniu i ograniczenia naszych działań do minimum na takim serwerze. Jeżeli jesteśmy bardziej wymagający i chcemy czegoś tylko dla siebie zainteresują nas serwery dedykowane. Jest to rodzaj serwerów, które oferują usługi bez darmowego wariantu i zazwyczaj usługi niż ich bardzo „zatłoczeni” bracia. Serwer dedykowany jest to nic innego jak serwer wydzielony tylko i wyłącznie dla jednej osoby lub jednej firmy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *