Teoria administracja serwerami – jak zacząć?

Zarabianie bez wychodzenia z domu, jest bez wątpienia rzeczą wartą uwagi, szczególnie jeżeli ze szczególnych powodów nie możemy wychodzić z domu. Jedną z takich prac jest praca administratora serwerów. Jak jednak zacząć naukę by móc później pracować?


Zapewne jako początkujące osoby nie macie dostępu do serwerów dedykowanych. Serwery dedykowane są to potężne komputery, które są zamknięte w serwerowniach firm od których można je wykupić. Niestety koszt wynajmu takiego serwera potrafi często przekroczyć 100 złotych szczególnie jeśli nie trafimy akurat na promocję

.
Wtedy można zainteresować się serwerami VPS(Virtual Private Server) – wirtualnymi serwerami prywatnymi, które są w pełni widoczne w sieci. Takie serwery to efekt wirtualizacji serwerów dedykowanych z których wyznaczane są VPS. No dobrze, ale czy nie można zrobić takiego VPS u siebie w domu ze starego, niepotrzebnego komputera? Można, ale czy komuś z was chciałoby się stawiać system na nowo w przypadku popełnienia błędu? W VPS klikamy opcje reinstall i system stoi na nowo, a samodzielnie musimy czekać godzinę, którą moglibyśmy spędzić na nauce. Zresztą koszt najtańszych VPS’ów często nie przekracza kosztu jednego hamburgera miesięcznie więc czy warto?

Do nauki administracji serwerami przypadały się także własna domena, która pozwoli na zabawę z rekordami DNS i ich przekierowaniami. Wykorzystując hosting www dostajemy w pakiecie pełen support, który pomoże nam rozwiązać wiele problemów, na jakie jest narażony młody administrator.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *